Team De Haan Westerhoff staat voor komende jaren als een huis: vier rijders langer vastgelegd

Nieuws
Het voltallige team van Bouwselect-De Haan Westerhoff voor dit seizoen.
Het voltallige team van Bouwselect-De Haan Westerhoff voor dit seizoen.

Al voor de Kerst is niet eens het fundament zichtbaar van de formatie die in het seizoen 2025-2026 Team De Haan Westerhoff gaat heten, maar zelfs het grootste deel van het huis. De ploeg legde deze week vier rijders uit de huidige ploeg vast: drie voor de komende twee seizoenen, eentje voor het volgende seizoen.

Het bouwproces waaraan trainer Piet Hijlkema bij zijn organisatie werkt, is al jaren aan de gang. De progressie wordt echter steeds beter zichtbaar. Waar de ploeg zich aanvankelijk manifesteerde op natuurijs met prachtige overwinningen voor Mart Bruggink, Jouke Hoogeveen, Ronald Kruijer en Marthijn Mulder, is er sinds vorig seizoen ook succes op kunstijs. De Nederlandse titel van Luc ter Haar was meteen een hoofdprijs, maar dit seizoen volgden ook al drie zeges, waaronder in Breda de laatste kunstijsmarathon van het jaar, waarin Christian Haasjes de snelste was.

Hijlkema ziet het met genoegen gebeuren. ,,Ik ben wel van de meerjarenplannen’’, stelt Hijlkema, die als hoofdtrainer samenwerkt met Martin van de Pol en Gerwin Smit. ,,Daarvan heb ik er tot nu toe twee geschreven en die zijn bijna uitgekomen, op een dipje door de coronatijd na. Er zijn in ieder geval meerdere wegen die naar Rome leiden, en wij hebben destijds gekozen voor een gedegen traject met een goede organisatie, waarmee we toewerken naar succes. Hoe dat er volgend seizoen en het jaar daarna precies uit gaat zien, dat moet nog vorm krijgen. Dat plan is met potlood geschreven, maar moet nog concreet worden.’’

In ieder geval werd in de dagen voor Kerstmis een belangrijke stap gezet. Luc ter Haar, Christian Haasjes en Niels Overvoorde werden voor de komende twee seizoenen vastgelegd, Ronald Haasjes koos ervoor dat voor één seizoen te doen. ,,We hebben geleerd van het verleden’’, licht Hijlkema toe. ,,In die zin dat er soms afleiding was door jongens die gesprekken hebben, of twijfels, terwijl je dan eigenlijk de pijlen wilt richten op sportieve doelen. Daarom hebben we er nu voor gekozen al vroegtijdig voor rust te zorgen, in elk aspect. Met die vier jongens blijft de harde kern van de ploeg bewaard, maar ook de sponsoring is dankzij De Haan Westerhoff voor de komende jaren gewaarborgd.’’

Prettig

De gesprekken met de rijders leverden geen problemen op. Die voelen zich, legt Hijlkema uit, heel prettig bij de aanpak van de ploeg ,,Het werkt gewoon zoals wij dat bij ons in de organisatie doen. Het is een soort familie, waar we vanuit passie het schaatsen beleven met heel veel kwaliteit en een enorme drive. En dat door de hele organisatie. De jongens zien ook dat die aanpak ze geen windeieren legt. Ze presteren daar goed door. Door de prijzen zien ze ook echt waarvóór ze het allemaal doen. Als je ziet dat we nu ook op kunstijs al meerdere keren hebben gewonnen, dan is dat een mooie beloning.’’

De ploeg moet de komende tijd op zoek naar een vervanger voor Ronald Kruijer, die eerder deze week zijn afscheid aankondigde. ,,We kijken scherp rond’’, aldus Hijlkema. ,,Een tweede Ronald met al zijn ervaring en inzicht zullen we niet krijgen, en dat hoeft ook niet. Maar we kijken wel welke rijder goed bij deze ploeg zou passen, en waar nog groei in zit. Want we blijven vooruitdenken.’’

Sebas Diniz in actie namens Nederland. (Foto Andre Weening/Orange Pictures)
Sebas Diniz langer bij Team IKO-X²O Badkamers Nieuws 15 jun 2025, 19:17
Irene Schouten bij haar terugkeer in het peloton afgelopen seizoen, in zwart pak. (Foto Neeke Smit)
Irene Schouten komt met eigen ploeg met Tessa Snoek, Femke Mossinkoff en Jet Fransen Nieuws 9 apr 2025, 11:02
Joy Beune is blij met de contractverlenging tot en met de Spelen van 20230 in Frankrijk, (Foto Neeke Smit)
Joy Beune verlengt contract bij Team IKO-X²O tot en met de Spelen van 2030 Nieuws 1 apr 2025, 16:18
Mats Stoltenborg stapt over naar De Haan Westerhoff. (Foto Neeke Smit)
Mats Stoltenborg maakt De Haan Westerhoff compleet Nieuws 19 jan 2025, 10:00
Het treintje van Team Sprog onder aanvoering van Lars Woelders. De ploeg houdt er na dit seizoen mee op. (Foto Neeke Smit)
Team Sprog stopt er na dit seizoen mee Nieuws 4 jan 2025, 22:29
Het voltallige team van Bouwselect-De Haan Westerhoff voor dit seizoen.
Team De Haan Westerhoff staat voor komende jaren als een huis: vier rijders langer vastgelegd Nieuws 24 dec 2024, 15:14
Ronald Kruijer. (Foto Team Bouwselect-De Haan Westerhoff)
Ronald Kruijer bezig aan laatste seizoen: ’Nog één winter vol voor gaan’ Nieuws 23 dec 2024, 19:34
Sjoerd den Hertog is toch weer de winnaar van de finale in De Vier van Noord-Holland. (Foto Neeke Smit)
Sjoerd den Hertog na protesten alsnog winnaar van finale De Vier van Noord-Holland Nieuws 18 dec 2024, 21:36
De formatie van Bouwselect-De Haan Westerhoff tijdens de training in Thialf.
Bouwselect doet stap terug, De Haan Westerhoff vult tekort aan; continuïteit gewaarborgd Nieuws 18 dec 2024, 09:43
Sjinkie Knegt: ,,Vroeger kon ik nog wél gewoon een huis bouwen, auto bouwen én presteren op het ijs. Kon allemaal. Maar dat gaat nu gewoon niet meer.’’ (Foto Neeke Smit)
Sjinkie Knegt had een schop onder de kont nodig en verlies van rijbewijs hielp daarbij Nieuws 15 dec 2024, 16:41
Bente Kerkhoff: ,,Dit is een hartstikke goede ploeg met een heel goed schema en een goed plan, en we trainen ongelooflijk hard.’’ (Foto Neeke Smit)
Bente Kerkhoff na succesvolle sollicitatie bij Zaanlander in rap tempo topper in het peloton Nieuws 15 dec 2024, 16:38
Het gezinnetje Nauta weer gezond en gelukkig: Aukje Antsje, Ties, Hendrik en Peter. ,,Een gezinsleven hebben we afgelopen jaar niet gehad. Alles draaide om Hendrik.’’ (Foto Neeke Smit)
Verlangen naar de bel; Peter Nauta streed met gezin voor ernstig ziek zoontje Nieuws 31 okt 2024, 14:59
Homme-Jan de Groot wint de sprint in Amsterdam. (Foto Neeke Smit)
Homme-Jan de Groot en Jordy van Workum: twee winnaars op één podium Nieuws 19 okt 2024, 23:17

Lees nu de laatste editie van jouw lokale Nieuwsblad

Meest gelezen